De Bonte Koe brengt populaire chocomousse naar Rotterdam en Den Haag - De Bonte Koe

De Bonte Koe brengt populaire chocomousse naar Rotterdam en Den Haag

De populaire chocomousse van De Bonte Koe is vanaf dit weekend ook verkrijgbaar in Rotterdam en Den Haag. Wat begon met 100 cups mousse, groeide al snel naar 200 en vervolgens 300 verkochte cups. De vraag naar de versgemaakte chocolademousse blijkt groot. Daarom breidt De Bonte Koe de verkoop uit naar drie winkels in Rotterdam en Den Haag.

De chocomousse werd onlangs gelanceerd als nieuw product binnen het assortiment van het familiebedrijf uit Schiedam. Vanaf dit weekend kunnen chocoladeliefhebbers de mousse ook kopen bij De Bonte Koe Nieuwe Binnenweg in Rotterdam en bij De Bonte Koe Korte Poten en Piet Heinstraat in Den Haag.

Chocomousse: van Franse klassieker naar nieuwe chocoladehit

Chocolademousse is bezig aan een comeback. De Franse klassieker wordt steeds vaker niet alleen als dessert gegeten, maar ook als tussendoortje of als momentje voor jezelf.

“Chocomousse is een eeuwenoude lekkernij. In de achttiende eeuw stond de mousse au chocolat al op de kaart in Frankrijk. De afgelopen jaren beleeft het een revival. Niet alleen als dessert, maar ook op andere momenten van de dag is het steeds populairder,” vertelt Amy Klein, die samen met haar broer Connor Klein eigenaar is van De Bonte Koe.

“Op sociale media laten chocolatiers, patissiers en enthousiaste thuiskoks zien dat er volop wordt geëxperimenteerd met recepten, smaakcombinaties en bereidingswijzen. Als ambachtelijk chocoladebedrijf willen wij graag inspelen op die toenemende vraag en ook met chocomousse een chocoladebeleving op fijnproeversniveau bieden.”

Met de komst van de herfst en de feestdagen in het vooruitzicht, vindt De Bonte Koe dit het juiste moment om de chocomousse verder in Nederland te introduceren.

Van Parijs naar Schiedam: het idee achter de chocomousse

Het idee voor de chocomousse ontstond tijdens een bezoek aan Parijs. Het managementteam van De Bonte Koe reist regelmatig naar wereldsteden om inspiratie op te doen voor nieuwe producten.

“Enkele jaren geleden waren we in Istanbul. Daar ontstond het idee voor onze pistache-künefereep, die uiteindelijk een groot succes is geworden. Tijdens een bezoek aan Parijs zagen we bij verschillende patissiers en chocolatiers mensen samen aan tafels lepelen van mousse au chocolat. Het was bijna een sociale, culinaire bezigheid,” vertelt Connor Klein.

“In Nederland is het heel normaal om onderweg een ijsje te eten. In Parijs is het net zo gebruikelijk om als tussendoortje een bakje chocomousse to go te eten. En voor thuis, om een diner extra speciaal af te sluiten, nemen mensen zelfs grotere hoeveelheden mee.”

Volgens De Bonte Koe is die Franse passie voor versgemaakte chocomousse in Nederland nog relatief onbekend. Daar wil het familiebedrijf verandering in brengen.

“Als ambachtelijke chocolatier lijkt het ons de hoogste tijd om die Franse trend op te pakken en mensen op steeds meer momenten van de dag van goede chocolademousse te laten genieten.”

Hoe wordt de chocomousse van De Bonte Koe gemaakt?

Een goede chocomousse maken is volgens De Bonte Koe een vak apart. De ontwikkeling van het recept vroeg daarom de nodige tijd en aandacht.

Voor het recept werd onder andere advies ingewonnen bij gerenommeerd chocolatier en patissier Alexandre Bourdeaux. Verschillende traditioneel Franse recepten werden bestudeerd en uiteindelijk ontwikkelde De Bonte Koe een eigen recept.

De mousse wordt gemaakt met 60% pure chocolade, op basis van biologische cacaobonen van een boerencoöperatie uit de Dominicaanse Republiek. Daarnaast bevat de chocomousse suiker, slagroom en eieren.

Om gezondheidsrisico’s uit te sluiten worden alle grondstoffen UHT-behandeld. De bereiding zelf luistert nauw: de mousse moet niet alleen intens en vol van smaak zijn, maar ook precies de juiste structuur en consistentie hebben.

Alexandre Bourdeaux kwam daarom drie dagen naar Schiedam om Connor Klein en de andere chocolatiers van De Bonte Koe intensief te trainen in de bereiding.

Waar kun je de chocomousse van De Bonte Koe kopen?

De chocomousse is alleen in het weekend verkrijgbaar bij vier locaties van De Bonte Koe in Nederland: 

Chocomousse in Rotterdam

De Bonte Koe Nieuwe Binnenweg
Nieuwe Binnenweg 112
Rotterdam

Zaterdag: 09:00 – 17:30
Zondag: 12:00 – 17:00

Chocomousse in Den Haag

De Bonte Koe Korte Poten
Korte Poten 57
Den Haag

Zaterdag: 10:00 – 18:00
Zondag: 12:00 – 17:00

De Bonte Koe Piet Heinstraat
Piet Heinstraat 59A
Den Haag

Zaterdag: 10:00 – 17:30
Zondag: 12:00 – 17:00

Chocomousse in Schiedam

Chocolab
Hoogstraat 78
Schiedam

Zaterdag: 12:00 – 17:30
Zondag: 12:00 – 17:30

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.

This site is protected by hCaptcha and the hCaptcha Privacy Policy and Terms of Service apply.